Share

Наградени рисунки от третата национална изложба за детски рисунки

„Рецептите на баба” 2011

ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН ДЕТСКИ КОНКУРС

ЗА РИСУНКИ НА КУЛИНАРНА ТЕМАТИКА

„РЕЦЕПТИТЕ НА БАБА”,

ЧАСТ ОТ ПРОГРАМАТА НА ФЕСТИВАЛА „ПЪСТРА ТРАПЕЗА” 2011

ПРОТОКОЛ

Днес, 11.03.2011 г., жури в състав:

 

Председател:

Павлин Петров – председател на Асоциация за развитие на изкуствата и занаятите – А.Р.И.З. 7

Членове:

Надежда Кутева – художник, носител на наградата „Пазител на традициите” за 2010 г.

Анна Янева – художник, aртистичен мениджър, ст. ас. в Нов български университет

Андрей Янев – художник

Лиляна Новоусенлиева – Арт-студиото ДеСтил;

Милена Владкова – старши учител в Национален дворец на децата

класира материалите на участниците по възрастови групи.

 

ПОБЕДИТЕЛИ В НАЦИОНАЛНИЯ ДЕТСКИ КОНКУРС

ЗА РИСУНКИ НА КУЛИНАРНА ТЕМАТИКА „РЕЦЕПТИТЕ НА БАБА- 2011” СА:

.

 

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА – ДО 7 ГОДИНИ

 

  1. Андрея Здравкова Здравкова – 6г., ОДЗ №2 „Слънчо”, гр. Свищов, старши учител ІV-група Сюлбие Нуриева Мехмедова
  1. Ивет Юлпанова Калчева – 7 г., Сдружение „Арт – Визия”, гр.Варна, преподавател Светлана Михова
  1. Виктория Дарко – 5 г., ОДЗ №2 „Зорница”, гр. Плевен, учител Ирена Янкова
  1. Таня Ковачева – 6 г., ЦДГ „Светла”, гр. Пловдив
  1. Тодор Здравков Дафинов – 6 г., Детска градина „Слънце”, гр. Левски
  1. Кристин Емилова Иванова –  5 г., ОДЗ №2 „Зорница”, гр.Плевен, учител Т.Павлова

1.   Анита Любенова Лазарова – 6 г., ОДЗ „Елена Грънчарова”, гр. Горна Оряховица, учител Ценка Христова

  1. Филипа Николова – 7 г., Ателие „Приказен свят”, София,  преподавател Татяна Антонова
  1. Габриела Радославова Будинова – 7 г., Школа „Слънце”, Общински младежки център, гр. Перник, преподавател Йоанна Николова
  1. Рая Николаева Николова – 6 г., Школа „Идея”, гр. Варна, учител М. Радева
  1. Стивиян Христов Димитров – 7 г., Школа за изобразителни изкуства, Обединен детски комплекс, Търговище, преподавател Нора Иванова
  1. Ема Красимирова Добрева – 7 г., Детска школа по изобразително изкуство, Общински младежки център „Захари Стоянов”, гр. Добрич, ръководител Олга Иванова
  1. Валентин Николаев – 7 г., ОДК, гр. Поморие
  1. Ивелина Николова – 6 г., Арт школа „Колорит”, гр.Плевен, ръководител Майя Ананиева

.

 

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА   –   8-10 ГОДИНИ

 

  1. Ивана Каменова – 8 г., Детска школа „Спектър” гр.София, ръководител Любов Тотева
  1. Никол Руменова Георгиева – 9 г., Обединен детски комплекс, гр.Търговище, Школа за изобразителни изкуства, преподавател Нора Иванова
  1. Марин Венциславов Илиев – 9 г., Школа за изобразителни изкуства, Обединен детски комплекс,  гр.Търговище, преподавател Нора Иванова
  1. Филип Добрев – 8 г., Ателие „Приказен Свят“, София, преподавател Татяна Антонова
  1. Валери Георгиев Чакъров – 10 г., Школа по рисуване и приложно изкуство при НЧ „Димитър Полянов – 1862“, р-л Венета Чолакова
  1. Иванина Райковска – 10 г., Арт школа “Колорит”, гр.Плевен, ръководител Майя Ананиева
  1. Иван Граховски – 8 г., Школа по изобразително изкуство „Наум Хаджимладенов”, при НЧ „Младост – 2003”, Самоков, ръководител Иван Шуманов
  1. Ая Адел Аласбахи – 10 г., Детски Арт- клуб „Гея”, Общински детски комплекс, гр. Ловеч, ръководител Кремена Попова
  1. Десислава Десимирова Костовска – 10 г., Детски Арт- клуб „Гея”, Общински детски комплекс, гр. Ловеч, ръководител Кремена Попова
  1. Александър Кирилов Киров – 9 г., ІІІ клас, Пловдив, СОУ”Св.св.Кирил и Методий”, ул. „Явор” 31, ръководител Ваня Шипчанова
  1. Мариела Миленова Ингелска – 8 г., Детски Арт- клуб „Гея”, Общински детски комплекс, гр. Ловеч, ръководител Кремена Попова
  1. СтефанПалвир Стефанов – 10 г., Клуб „Батик”, Младежки дом, гр.Търговище, преподавател Славка Георгиева

.

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА – 11-14 ГОДИНИ

 

  1. Иван Гаврилов Йорданов – 12 г., Школа „Пъстри пеперуди” към читалище „Илия Бешков”, гр. Долни Дъбник, преподавател Милена Димитрова
  1. Живка Иванова Русева – VІІ клас, ОУ”Цанко Церковски”, с.Средище, общ.Кайнарджа, обл.Силистра, учител Румяна Стефанова Върбанова
  1. Христо Станев Станев – 13 г., Пловдив
  1. Деница Георгиева Тодорова – 11 г., Школа по изобразително изкуство, Ботевград, ръководители Димитринка Томова и Станислава Комитска
  1. Мориел Йоан Георгиева – 13 г., 129 ОУ ”Антим І-ви”, София, преподавател Стоянка Б. Анчева
  1. Радослав Михайлов Стефанов – 12 г., клас по изобразително изкуство при НЧ „Развитие”, гр. Дряново, преподавател Мария Маркова
  1. Мирослава Бориславова Ангелова – 11 г., СОУ ”Иван Вазов”, Плевен, преподавател Росица Симова
  1. Ирина Михайлова Радева – 11 г., Арт-студио „Галерия 10”, гр.Варна
  1. Цветелина Красимирова Златкова – 13 г., ОУ ”Професор Марин Дринов”, гр.Кюстендил, ръководител Даниела Златкова

1.  Кремена Николаева Колева – 13 г., ОУ”Св.св.Кирил и Методий”, гр. Николаево, ръководител Недялка Русанова

1.  Ивайло Стелиянов Сашев – 12 г., Ателие за приложни изкуства ”Амалипе”, ОУ ”Г.С.Раковски”, с. Голямо Ново, общ.Търговище, преподавател Славка Георгиева

1.  Аделина Калоянова – 11 г., Ателие „Приказен свят”, София, ръководител Татяна Антонова

.

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Рисунката избрана за представителен плакат на Кулинарния фестивал „Пъстра Трапеза на гости на Моя град” 2011 принадлежи на:

 

Наталия Илиянова Добрева – 9 год., Детска школа „Спектър”, гр.София, ръководител Любов Тотева

.

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ ОТ А.Р.И.З.-7 ПОЛУЧАВА:

Габриела Василева Караджова – 9 г., ОУ „Св.Иван Рилски“, Хасково

.

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА ОТ „ИВИТАЛ КОНСУЛТ” ПОЛУЧАВАТ:

Елван Ерхан Неджати – 6 г., Школа по изобразително и приложно изкуство, ОДК „Малкият принц“,  гр.Тервел, ръководител Виолета Янкова

Найден Николаев Георгиев – 10 г., Школа по изобразително и приложно изкуство, ОДК „Малкият принц“,  гр.Тервел, ръководител Виолета Янкова

Костадин Чакъров – 10 г., Ателие „Стела и Дара”, ОМЦ „Захари Стоянов”, Добрич, преподаватели Дарина Стаматова и Стела Славова

.

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА ОТ „АРТ БГ ЕТНО”ПОЛУЧАВА:

Християн Димитров Трифонов – 10 г., ОУ „Г.С.Раковски“, Варна

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА ОТ „КОУТС България“ ПОЛУЧАВА:

Халиме Ахмед Ахмед – 12 г., кръжок по приложно изкуство, СОУ”Св.св. Кирил и Методий”, с.Самуил, ръководител Стоянка Иванова

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА ОТ Арт-студио ДеСтил ПОЛУЧАВА

 

Виктория Валентинова Барбова -11 г., Ателие „Стела и Дара”, ОМЦ „Захари Стоянов”, Добрич, преподаватели Дарина Стаматова и Стела Славова

С отличените творби от конкурса ще се организира пътуваща изложба, като част от програмата на Кулинарния фестивал „Пъстра трапеза”, който стартира през месец април и преминава през цяла България, ще посети над 15 града, стигайки до град Бургас, Варна и Благоевград.

Награждаване на победителите и откриване на изложбата – 15-ти април 2011 г., от 11 часа, в сградата на Националния дворец на децата.

Share